Kategorie
Poradniki

Czy na keto można jeść chipsy?

Dieta ketogeniczna pozwala w niedługim czasie osiągnąć zadowalające rezultaty, pod warunkiem że jej zasady są ściśle przestrzegane. Głównym założeniem diety keto jest wyeliminowanie produktów bazujących na węglowodanach, które w innych dietach stanowią podstawę. Największym wyrzeczeniem osób stosujących dietę niskowęglowodanową są słodkie i słone przekąski, będące przyjemnością dla każdego. Na szczęście rynek produktów keto rozwija się w zatrważającym tempie, oferując osobom na keto przekąski o niskiej zawartości węglowodanów, na przykład keto chipsy. Jeżeli zastanawiasz się, czy chipsy na diecie keto są dozwolone, dobrze trafiłeś!

Czy na keto można jeść chipsy?

Tradycyjne chipsy to bomba kaloryczna, która dostarcza organizmowi wiele tłuszczów nasyconych i węglowodanów prostych. Dobrej jakości chipsy składają się jedynie z ziemniaków, oleju i przypraw, jednak nie zmniejsza to ich kaloryczności. Wliczając je w swój dzienny bilans, nie trzeba obawiać się jednak zaprzepaszczenia efektów swoich wysiłków. Inaczej sytuacja wygląda u osób stosujących na co dzień dietę ketogeniczną. Jej założeniem jest maksymalne ograniczenie spożycia węglowodanów, których pokaźna ilość znajduje się w tradycyjnych słonych przekąskach. 

Z tego powodu osoby na keto muszą ściśle przestrzegać swojego jadłospisu i pilnować, co ląduje na ich talerzach. Sprawa komplikuje się, kiedy nachodzi ochota na coś słodkiego lub słonego, a tradycyjne przekąski nie są dozwolone. Nie oznacza to jednak, że osoby dbające o swój keto jadłospis, muszą rezygnować z pysznych przekąsek. W odpowiedzi na ich potrzeby firmy wprowadzają do swojej oferty keto produkty, które charakteryzują się dobrym i przejrzystym składem oraz niską zawartością węglowodanów. Miłośnicy chipsów także znajdą coś dla siebie! Poszukując keto przekąsek, powinieneś sprawdzić sklep internetowy https://ketosklep.pl/kategoria/keto-przekaski/ , gdzie znajdziesz pokaźną ilość słodkich i słonych przekąsek, również keto chipsów w wielu różnych smakach, co sprawi, że nie odczujesz różnicy w smaku pomiędzy nimi a klasycznymi chipsami. 

Keto chipsy — z czego są zrobione?

Chipsy na ketozie są jak najbardziej dozwolone, jeżeli ich skład jest ubogi w produkty wysokowęglowodanowe. Keto chipsy swoje składy opierają na mące łubinowej, która w 100 gramach ma mniej niż 13 g węglowodanów. W efekcie otrzymujemy chipsy, których cała paczka dostarcza 96% węglowodanów, czyli mniej niż tradycyjne chipsy ziemniaczane. Oprócz tego są doskonałym źródłem błonnika i białka, które nie bez znaczenia są w diecie ketogenicznej. Dodatek aromatycznych przypraw wpływa pozytywnie na smak chipsów, co czyni je doskonałą przekąską w ciągu dnia lub podczas przyjęć.

Miłośnicy słodszych smaków z całą pewnością docenią smak chipsów kokosowych. To nic innego jak plastry kokosa poddane wysokiej temperaturze. Są więc bardzo zdrową przekąską bogatą w potas i witaminy oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Oprócz spożywania ich solo fantastycznie sprawdzą się jako dodatek do owsianek czy innych słodkich śniadań. 

Keto chipsy i przekąski doskonałym urozmaiceniem diety 

Wiemy już, czy na keto można jeść chipsy. Jak widać, szeroka oferta rynkowa produktów ketogenicznych opiera się nie tylko na podstawowych składnikach do samodzielnego przygotowywania posiłków i przekąsek, ale uwzględnia także gotowe keto-produkty, w tym chipsy keto. Obecnie trzymanie się reguł diety ketogenicznej jest znacznie prostsze niż kilka lat temu, gdzie dietetycznych produktów tego typu nie było praktycznie wcale na rynku. 

Pamiętać jednak należy, że każde chipsy posiadają pokaźną zawartość kalorii, więc aby osiągnąć zamierzone rezultaty diety, zawsze warto wliczyć je w swój dzienny bilans energetyczny. Jedzenie zbyt dużej ilości kalorii w ciągu dnia może prowadzić do przybierania na wadze, dlatego chipsy traktujmy jako miłe urozmaicenie diety, a nie jej podstawę. Jedno jest pewne — możliwość spożywania chipsów na diecie keto znacząco ją ułatwia i zapobiega podjadaniu niezdrowych i niedozwolonych na redukcji przekąsek.