Kategorie
Poradniki

Organizacja imprezy rodzinnej – o czym należy pamiętać?

Urodziny czy imieniny to uroczystości, które nieraz wiążą się z organizowaniem imprezy – to często wyzwanie wymagające kreatywności oraz odpowiedniego planu. Trzeba w końcu pomyśleć o odpowiednim miejscu wydarzenia, zaplanować atrakcje dla gości oraz zatroszczyć się o jedzenie i napoje. W takim razie jak powinna przebiegać organizacja imprezy urodzinowej?

Jak zorganizować imprezę rodzinną?

Pierwszym i najważniejszym pytaniem jest to, ile gości pojawi się na przyjęciu? Dlaczego to takie istotne? Od tej informacji zależy wybranie miejsca czy rodzaju pożywienia – domówka w mieszkaniu może nie być najlepszym pomysłem, kiedy mamy na liście gości 50 osób, znacznie łatwiej bowiem zamówić wytworne jedzenie dla kilku osób, niż kilkudziesięciu.

Jeśli więc chcemy spędzić czas z kilkoma osobami, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zorganizować wydarzenie we własnym mieszkaniu. To także korzystne dla budżetu. Natomiast jeśli planuje się zaprosić więcej osób, to warto wynająć konkretną przestrzeń, na przykład część restauracji czy salę eventową, udostępnianą np. na mniejsze wesela (to zwykle tańsze od ugoszczenia kilkudziesięciu osób w restauracji). Co interesujące, popularne stały się ostatnio domówki nie we własnym domu – firmy remontują większe lokale na modłę zwykłych mieszkań, jednak o dużej przestrzeni, np. 300 mkw. Można wynająć takie miejsce i tam zorganizować imprezę, a co więcej, to właściciel zajmie się sprzątaniem.

Catering na imprezę – Wrocław

Nie można zapominać o zapewnieniu gościom czegoś do jedzenia. Dzieciom można zamówić na przykład pizzę czy inny rodzaj fast foodu, na pewno się ucieszą. W przypadku osób w średnim wieku i starszych warto postawić na tradycyjny posiłek. W tym kontekście mała sugestia – zawsze zamawiając catering, warto uprzednio zapytać gości, czy ktoś nie jest na specjalnej diecie, np. wegetariańskiej, wegańskiej czy bezglutenowej. Nowoczesne firmy cateringowe na pewno będą miały dla takich gości ciekawe alternatywy.

Catering na imprezę Wrocław – różne propozycje

Wiele zależy od zakresu pożywienia, jaki potrzebujemy. Zazwyczaj zamawiając catering na imprezę we Wrocławiu ogranicza się do obiadu, który może składać się z jednego lub dwóch dań. To zdecydowanie wystarczy, ponieważ przekąskami można zająć się we własnym zakresie, na przykład kupując ciastka w piekarni lub np. upiec tort bądź inne ciasto samodzielnie. Można również skontaktować się z firmą cateringową, być może pomoże też w tym zakresie. Jeżeli impreza ma trwać do godzin wieczornych i nocnych, przyda się także dodatkowy posiłek lub zimna płyta, a więc sałatki, wędliny czy sery oraz pieczywo.

Podczas przyjęcia warto zadbać również o napoje – koniecznie musi być to woda, kawa oraz herbata. Nie zaszkodzi też kupić soki, ew. napoje gazowane. Dorosłym gościom do gustu może przypaść dostępność alkoholu – na eleganckim wydarzeniu najlepiej postawić na wino, natomiast jeśli posiada się rodzinę imprezowiczów, doskonale sprawdzi się wódka.