Kategorie
Poradniki

Czym powinna charakteryzować się dobra kancelaria adwokacka?

Aby kancelaria adwokacka była dobra, muszą ją współtworzyć dobrzy prawnicy. To właśnie ich działania mają ogromny wpływ na renomę firmy, jej popularność czy to, czym wyróżnia się wśród konkurencji. Jakie są zatem cechy dobrej kancelarii adwokackiej – a właściwie dobrego prawnika?

Dobra kancelaria adwokacka – czyli jaka?

Jeśli chodzi o firmy, takie jak kancelaria adwokacka – Zakopane to miasto, w którym zdecydowanie ich nie brakuje. Niewiele jest jednak takich, które rzeczywiście cieszą się zaufaniem i pozytywnymi opiniami klientów. Te, które mogą się nimi pochwalić, tworzone są przez prawników posiadających ogromną wiedzę oraz liczne kompetencje zarówno w dziedzinie prawa, jak i w kontaktach międzyludzkich.

Szeroki zakres usług, wysoka jakość i uczciwość

Prawnicy z takiej kancelarii adwokackiej są w stanie zapewnić szeroki zakres usług, ponieważ są fachowcami z różnymi specjalizacjami. Dzięki temu klient może mieć pewność, że otrzyma obsługę na najwyższym poziomie, niezależnie od problemu, z którym się zgłosi. Tacy adwokaci posiadają dużą wiedzę w danym obszarze prawa, którą nieustannie aktualizują, by móc jak najlepiej pomóc swojemu klientowi zarówno w kwestii doradztwa, jak i reprezentacji jego interesów przed różnymi instytucjami. Przy tym należy zaznaczyć, że dobra kancelaria adwokacka jest skuteczna, ale nie składa obietnic bez pokrycia. Jeśli sprawa jest niemożliwa do wygrania lub istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie potoczy się zgodnie z życzeniem klienta, prawnicy uczciwie informują o takiej sytuacji. Szeroki zakres usług, wysoka jakość i uczciwość to cechy, które w połączeniu ze sobą w dużym przekładają się na doskonałą renomę kancelarii adwokackiej, jednak bez kompetencji miękkich nie zawsze będą wyznacznikiem skuteczności.

Kompetencje miękkie

Niezależnie od tego, gdzie mieści się kancelaria adwokacka – Zakopane, Warszawa, w mieście czy na wsi, o tym, czy będzie postrzegana jako godna zaufania, decydują kompetencje miękkie pracujących w niej adwokatów. Składają się one na rzetelność, umiejętność współpracy z klientem, nieszablonowego, ale również analitycznego myślenia, strategicznego zarządzania, komunikacji, wykorzystywania wiedzy na twórcze i skuteczne w danej sytuacji sposoby oraz radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach. Nawet najlepsza kancelaria adwokacka zrzeszająca prawników o najbardziej rozległej wiedzy nie wygrałaby żadnej sprawy, gdyby nie kompetencje miękkie, które są uniwersalnym atutem, jednak o szczególnym znaczeniu w tym zawodzie.

Praca zgodna z etyką zawodu

Klient z założenia przekazuje prawnikowi z kancelarii adwokackiej szczegóły spraw, które są poufne, a niekiedy także kompromitujące czy amoralne. Niezależnie od tego, adwokat powinien na każdym kroku działać zgodnie z etyką swojego zawodu, która nakazuje mu chronić interesów swojego klienta. Wyżej wymienione cechy to kluczowe czynniki decydujące o tym, czy kancelaria adwokacka jest naprawdę dobra, a więc czy będzie nas reprezentować w sposób godny zaufania, skuteczny i profesjonalny.