Kategorie
Poradniki

Jaka wódka na wesele?

Organizacja wesela to bardzo czasochłonny proces. Istnieje wiele elementów, które należy wziąć pod uwagę w tym kontekście. Z tego powodu wszelkie przygotowania rozpoczynają się już na wiele miesięcy przed planowanym terminem ceremonii. W poniższym artykule dowiesz się, o czym należy pamiętać, organizując swoje wesele. Poradzimy również, jakiego alkoholu nie może zabraknąć w trakcie tej niezwykle ważnej imprezy.

Organizacja wesela

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Dla większości z nas jest to bowiem jeden z najważniejszych bądź najważniejszy dzień w życiu. To czas, w którym szczególnie panna młoda może poczuć się jak księżniczka, kiedy jest najważniejszą osobą wśród zgromadzonych, a wszystkie spojrzenia kierowane są właśnie w jej stronę.

Skoro jest to tak ważny dzień dla pary młodej, przyszli małżonkowie chcą zrobić wszystko, aby zarówno ślub, jak i wesele przebiegały bez zakłóceń oraz wypadły najlepiej, jak to możliwe. Kluczem do tego będzie odpowiednie zaplanowanie najważniejszych rzeczy z wyprzedzeniem. O czym w takim razie należy pamiętać? 

  • O wyborze sali weselnej – powinien to być jeden z podstawowych i pierwszych punktów planu, gdyż większość lokali prowadzi zapisy z co najmniej rocznym wyprzedzeniem. Należy tutaj pamiętać o dopasowaniu sali do ilości zaproszonych gości. Niestety, ale nie ma nic gorszego niż zbyt mała ilość miejsca, gdzie nie można pomieścić wszystkich gości na parkiecie czy przy stołach. 
  • O strojach – zarówno suknia ślubna, jak i garnitur nie mogą zostać dobrane na ostatnią chwilę. Natomiast z drugiej strony należy pamiętać, że nasze ciało potrafi zmieniać się z miesiąca na miesiąc. Tym samym warto zdecydować się na zakup wcześniej, ale jednocześnie trzeba się przygotować na ewentualne poprawki przed samą datą ślubu.
  • O samochodzie, który zawiezie nowożeńców pod adres kościoła/urzędu oraz sali – jako, że jest to wyjątkowy moment z życia każdego z nas, nie warto stosować półśrodków. Do wyboru mamy na przykład wynajem luksusowych aut, takich jak Mercedes klasy C, lub modeli sportowych, które zapierają dech w piersi, chociażby Porsche czy Ferrari.
  • O upominkach dla przybyłych gości – może to być drobny prezent w postaci kartki ze zdjęciem ślubnym wraz z podziękowaniem. To miły gest, którego koszt jest dość niewielki.
  • O alkoholu – nawet jeżeli para młoda go nie pije, warto zdecydować się na jego wprowadzenie na stołach, aby towarzystwo bawiło się jeszcze lepiej w trakcie świętowania. 

Jaki alkohol powinien znaleźć się na weselu?

Alkohol na polskim weselu to absolutna podstawa dobrej zabawy. Łączy pokolenia, gdyż dzięki niemu nić porozumienia znajdują zarówno osoby młode, jak i najstarsi przedstawiciele rodu. Ułatwia nie tylko nawiązanie kontaktu, ale również sprawia, że każdy z gości jest bardziej odważny – zarówno w kontekście relacji, jak i na przykład… tańca! Nie ma dobrej imprezy bez parkietu. Wesele do białego rana, na którym zależy większości par młodych, musi być więc obfite w alkohol oraz jak najwięcej tańczących osób.

Wódka na wesele – jaka stanowi odpowiedni wybór?

Po pierwsze, nie może na nim zabraknąć wódki. To jeden z najpopularniejszych alkoholi goszczących na stołach polskich biesiadników. Z tego względu warto zatroszczyć się również o nią. Jaka wódka na wesele będzie odpowiednia? Najczęściej wybierana w ostatnich latach jest elegancka butelka Bociana. Na popularności zyskuje również Wyborowa. Co więcej, klasykę gatunku stanowi nieśmiertelna Soplica.

Oprócz wódki na stołach warto umieścić bimber. Z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Jest mocniejszy, a jednocześnie chwalony za brak przysłowiowego 'kaca’ w ciągu następnego dnia. Warto również zakupić co najmniej kilkanaście butelek wina, w którym szczególnie gustują kobiety. Na powitanie gości weselnych należy także przygotować szampana.

Na wielu weselach podawane są również inne trunki, takie jak rum, gin czy na przykład whiskey. 

Ilość alkoholu należy oczywiście dopasować do przewidywanej liczby gości. Pod kątem wódki szacuje się, że należy przygotować półlitrową butelkę na każdego gościa. W takim przypadku, planując wesele na 200 osób, trzeba zakupić 100 litrów trunku.