Kategorie
Poradniki

Jakie dokumenty do wypożyczenia samochodu?

Wynajem samochodów na krótki i długi termin jest bardzo popularną usługą na całym świecie, a i w Polsce zyskuje ona coraz więcej zwolenników. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ zmniejsza się liczba osób inwestujących w zakup samochodu na wyłączność, który w dzisiejszych czasach nie jest już tak niezbędnym i niezastąpionym środkiem transportu. Zwłaszcza że koszty jego utrzymania ciągle rosną. Nie sprawia to jednak, że przestanie istnieć jakiekolwiek zapotrzebowanie na ten rodzaj pojazdów. Zmieniają się tylko zasady ich finansowania, które dopasowują się do potrzeb dzisiejszego konsumenta. Coraz więcej osób potrzebuje samochodu na krótki i dłuższy, ale ciągle ograniczony czasowo okres. Sam możesz wybrać,  jakie rozwiązanie najbardziej będzie odpowiadało Tobie i Twoim potrzebom. A to nie wszystko. Z usług wynajmu samochodowego korzystają nie tylko osoby prywatne, ale też przedsiębiorcy, którym nie opłaca się kupować pojazdów firmowych, wolą je po prostu wynająć i odjąć sobie zobowiązania, jakie spadłyby na nich podczas zakupu auta. W ofercie wypożyczalni samochodowych znajduje się cała masa samochodów, co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy, że wybierzesz konkretną firmę zajmującą się wynajmem pojazdów i możesz się cieszyć z możliwości, jakie to za sobą niesie – https://carforyou.com.pl/wypozyczalnia-samochodow-bytom/.

Co jednak musisz wiedzieć na ten temat? Kluczowe będzie przygotowanie konkretnej dokumentacji.

Jakie dokumenty do wypożyczenia samochodu?

Wynajem samochodu jest bardzo prostym i przyjemnym procesem, który w wielu wypożyczalniach wygląda bardzo podobnie, co jeszcze bardziej przyspiesza całą procedurę. Wszystko zaczyna się od konsultacji z pracownikiem firmy zajmującej się wynajmem aut. Podczas rozmowy ustala się z klientem markę i model samochodu, jaki go interesuje, precyzuje się warunki najmu, podpisuje się umowę, a na samym końcu odbiera się z konkretnego punktu samochód. To takie proste! Jednak, aby jeszcze przyspieszyć cały ten proces, warto się odpowiednio przygotować i zabrać ze sobą dokumenty, które będą wymagane podczas podpisywania umowy. Są nimi prawo jazdy oraz dowód tożsamości. Z reguły tylko one są zupełnie wystarczające, jednak aby nie dać się zaskoczyć, warto wcześniej zapytać pracownika wypożyczalni samochodowej, czy przynieść ze sobą inne dokumenty. To ważna kwestia, ponieważ niektóre firmy życzą sobie posiadania jeszcze karty kredytowej.

Czy wynajęcie samochodu się opłaca?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Wypożyczanie samochodu na okres krótko lub długoterminowy, jest naprawdę opłacalne. Często tę formę finansowania auta porównuje się z kredytem na samochód lub wzięciem pojazdu w leasing. Cena wypożyczenia jest w stosunku do nich o wiele niższa, a do tego wypożyczalnie zdejmują z kierowców dużo stresujących obowiązków związanych z dbaniem o użytkowane pojazd. W firmie zajmującej się wynajmem samochodowym można znaleźć wiele tańszych lub droższych modeli samochodów, które są w świetnym stanie technicznym oraz wizualnym.

Wypożyczalnia samochodów – dokumenty

Właścicielem prawnym każdego wypożyczonego samochodu jest firma, która zajmuje się wynajmem. Sprawia to, że jako klient musisz dostosować się do obowiązujących w niej zasad i reguł. Wypożyczając samochód, musisz przynieść ze sobą prawo jazdy, uprawniające Cię do prowadzenia samochodu i będące zabezpieczeniem dla podmiotu, który wynajmuje Ci konkretny pojazd. Oprócz tego wymagany jest dowód tożsamości, który może być dowodem osobistym lub paszportem – kwestia wyboru zależy od Ciebie, jedyną zasadą jest to, że powinien być ważny. Niektóre firmy życzą też sobie przyniesienia karty kredytowej, na której blokowana jest zwrotna kaucja za samochód. Nie jest to jednak warunek wynajmu obowiązujący w każdej wypożyczalni, więc przed wyborem konkretnej firmy dowiedz się, czy będzie Ci ona potrzebna. Wypożyczanie samochodów jest procesem szybkim, łatwym i przyjemnym. Wystarczy dobre przygotowanie i możesz się cieszyć wybranym przez Ciebie samochodem tak długo, jak tylko potrzebujesz.