Kategorie
Poradniki

Folia stretch – co to jest i do czego służy?

Jednym z popularnych rodzajów folii jest folia stretch. Ma ona szerokie zastosowania, a głównie wykorzystywana jest do pakowania produktów o nieregularnym kształcie. Poniższy artykuł omawia tę tematykę i wskazuje na możliwe sposoby jej zastosowania. Koniecznie sprawdź, gdzie i kiedy możesz skorzystać z tego produktu. 

Folia stretch — co to?

Chociaż folia stretch jest powszechnie znana, to jednak często pada pytanie: folia stretch co to jest? Jest to mocna i elastyczna folia, której nazwa jest potocznym określeniem do folii polietylenowej. Śmiało, można ją nazwać materiałem opakowaniowym. Powstaje ona z surowca takiego jak liniowy polietylen o niskiej gęstości (LDPE). 

To z czego jest wykonana, decyduje o jej właściwościach. A wśród nich jest:

– termoplastyczność; 

– elastyczność; 

– woskowatość. 

Ponadto należy zauważyć, że sam proces jej powstania jest dość skomplikowany, a to wiąże się z kolei z jego kosztownością. 

A zatem jeżeli zadamy pytanie: co to jest folia stretch? Śmiało, można powiedzieć, że jest to folia, dzięki której możemy zabezpieczyć różnorodne przedmioty. Dzięki wskazanej elastyczności można ją wykorzystać zarówno do przedmiotów o regularnym kształcie, jak i tym nieregularnym. Dostępna jest ona w rolkach, dzięki czemu łatwo można ją nanieść na konkretne rzeczy. 

Najpopularniejszym rodzajem folii stretch jest folia biała. Coraz częściej spotykamy się również z jej czarnym zabarwieniem. Czasami dostępna jest także w innych, np. niebieskim. To właśnie te kolorowe odmiany pozwalają na zakrycie wysyłanych cennych rzeczy. Dzięki temu wszyscy, którzy będą mieć styczność z wysyłanym produktem, nie będą dokładnie wiedzieć, jaka jest zawartość paczki. 

Folia stretch — zastosowanie 

Skoro omówione już zostało, co to jest folia stretch, warto poruszyć temat jej zastosowania. A ten jest naprawdę szeroki. Przede wszystkim jej zadaniem jest ochrona przed wilgocią, zarysowaniami, zabrudzeniami oraz innymi czynnikami szkodliwymi. Wykorzystuje się ją w wielu dziedzinach, wśród których wymienia się głównie:

– przedsiębiorstwa przemysłowe;

– przedsiębiorstwa produkcyjne; 

– w firmach transportowych; 

– magazynach; 

– sklepach internetowych. 

Szczególnie popularnie wykorzystywana jest ona w ostatnim czasie właśnie w sklepach internetowych. Coraz większa część społeczeństwa robi zakupy przez internet, a więc sklepy muszą dostarczyć zamówione produkty w nienaruszonym stanie. Przynajmniej powinny. Dlatego tak ważne jest, aby zabezpieczały one wysyłane rzeczy. 

Ponadto bardzo często wykorzystuje się ją w produktach pakowanych na paletach. Jeżeli zatem np. wysyłamy na palecie kilka pudełek, warto je wszystkie zabezpieczyć za pomocą folii stretch. 

Kolejnym ważnym punktem, który należy poruszyć, jest neutralność chemiczna omawianej folii. Dzięki temu może być ona wykorzystywana do pakowania żywności. Warzywa, owoce, czy wyroby cukiernicze to tylko przykładowe opcje. 

Chociaż na pierwszy rzut oka może to się wydawać nierealne, to jednak folia stretch ma również zastosowanie w rolnictwie. To właśnie ona pozwala na pakowanie bal siana, a tym samym ich przechowywanie przez całą zimę w odpowiedni sposób. 

Wskazane powyżej możliwości zastosowania folii stretch są tylko kilkoma z jeszcze dłużej ich listy. Śmiało, można nawet posunąć się o stwierdzenie, że folia stretch ma zastosowanie w niemalże każdej dziedzinie. Wszystko możemy owinąć tą folią, a tym samym zabezpieczyć przed uszkodzeniami. 

Tworzeniem omawianego produktu zajmuje się wielu producentów folii. To, którego wybierzemy, zależy już wyłącznie od nas.

Folia stretch zaliczana jest do jednego z najpopularniejszych rodzajów folii. Ma szerokie zastosowanie i to właśnie dzięki niej, chronimy nasze przedmioty, np. w trakcie transportu. Można ją kupić w wielu sklepach, szczególnie tych z materiałami budowlanymi. Oczywiście jej zamówienie przez internet także jest możliwe. Łatwość użycia i wysoka odporność na przebicia są cechami, które szczególnie przemawiają za właśnie jej wykorzystaniem. Zalet jest jednak znacznie więcej, dlatego z pewnością warto kupić ten produkt.