Kategorie
Poradniki

Na co zwrócić uwagę kupując lunetę termowizyjną?

Lunety termowizyjne umożliwiają obserwowanie energii cieplnej wydzielanej przez organizmy i obiekty po zmroku. Ten specjalistyczny sprzęt może być wykorzystywany przez żołnierzy w wojsku, w pracy detektywa, na polowaniach lub do monitorowania budynków. Niektóre modele są wyposażone w funkcje robienia zdjęć i nagrywania wysokiej jakości obrazu.

Lunety termowizyjne bazują na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych i są dosyć drogie. Na co więc warto zwrócić uwagę, kupując takie urządzenie?

Jak wybrać lunetę termowizyjną?

Lunety termowizyjne mogą różnić się między sobą wieloma czynnikami. Wśród nich wymienia się wielkość, wagę, design oraz poszczególne parametry czy dodatkowe cechy. A jak wybrać lunetę termowizyjną? Jeśli chcesz znaleźć model, który dobrze się sprawdzi w określonych warunkach terenowych, to weź pod uwagę takie parametry jak:

  • rozdzielczość obrazu;
  • zasięg i zakres działania sensora termicznego;
  • wielkość przybliżenia.

Precyzyjny obraz uzyskasz, gdy zdecydujesz się na zakup lunety termowizyjnej, która generuje obraz o większej rozdzielczości. Zasięg sensora termicznego musi być na tyle duży, aby urządzenie rejestrowało wszystkie ważne zdarzenia w obrębie danego obszaru, natomiast zakres działania zwykle obejmuje temperatury w przedziale od -20°C do 50°C.

Jeśli lunetę termowizyjną będziesz wykorzystywać do prowadzenia wielogodzinnych obserwacji, to na pewno przyda Ci się także model z dużym przybliżeniem, dzięki któremu bez problemu zobaczysz wszystkie istotne detale.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, zamawiając lunetę termowizyjną?

Dobra luneta termowizyjna powinna być intuicyjna w obsłudze i zostać zrobiona z trwałych, wytrzymałych materiałów, które będą odporne na kurz oraz wilgoć. Wybierając taki sprzęt, będziesz mógł wygodnie używać go w terenie podczas panowania bardzo niesprzyjających warunków. A jak dobrać lunetę termowizyjną?

Ważnym parametrem jest szybkość odświeżania obrazu mierzona w Hz. Najlepsze modele wyróżniają się tym parametrem na poziomie 120 Hz i są stosowane przez profesjonalne firmy oraz różnego rodzaju służby. Natomiast do indywidualnego użytku w zupełności wystarczająca będzie szybkość odświeżania obrazu wynosząca 30 Hz.

Przed zakupem warto zwrócić uwagę na średnicę obiektywu oraz wagę lunety. Ogromne znaczenie będzie miał także czas pracy akumulatora. Nowoczesne modele mogą być wyposażone w funkcję Wi-Fi i dodatkową pamięć, która umożliwi nagrywanie wyjątkowo długich filmów.

Luneta termowizyjna – dla kogo?

Luneta termowizyjna to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pracują w ochronie i często przemieszczają się na zewnątrz po zmroku. Z takiego urządzenia korzystają myśliwi, służby ratownicze oraz specjalne. Luneta termowizyjna jest z powodzeniem używana także w celach hobbystycznych lub do prowadzenia atrakcyjnych gier terenowych, ponieważ dzięki temu urządzeniu człowiek może sprawnie, a zarazem bezpiecznie poruszać się w ciemnościach.

Gdzie można kupić dobrą lunetę termowizyjną?

Luneta termowizyjna to specjalistyczny sprzęt, który może kosztować od 2000 do nawet 20 000 zł. Dlatego takie urządzenie warto kupić w renomowanym punkcie, gdzie klient będzie mógł liczyć na gwarancję producenta. Ciekawe propozycje  w bardzo atrakcyjnych cenach znajdziesz na przykład w sklepie internetowym dostępnym na stronie https://armaj.com.pl/pl/c/Lunety-termowizyjne/46. Część modeli kupisz jedynie na zamówienie

Doświadczeni pracownicy pomogą Ci wybrać lunetę termowizyjną, które w pełni zaspokoi Twoje indywidualne potrzeby. Kupując sprzęt w sprawdzonym miejscu, zyskasz pewność, że będzie zgodny z opisem i dotrze do Ciebie w nienaruszonym stanie.

Nowoczesna luneta termowizyjna umożliwia szybkie namierzenie celu i dotarcie do niego lub oddanie strzału. Dlatego tego rodzaju sprzęt musi być wygodny w obsłudze, a zarazem niezawodny. Zamawiając urządzenie o dobrych parametrach technicznych, można znacząco zwiększyć skuteczność prowadzonych działań i zminimalizować ryzyko popełniania błędu. Ważne, by kupować lunety od znanych oraz renomowanych producentów, którzy oferują wysokiej jakości sprzęt w przystępnych cenach.