Kategorie
Poradniki

Czy zegarek to dobry pomysł na prezent?

Nie masz pomysłu co kupić bliskiej Ci osobie z okazji urodzin, rocznicy lub świąt? A może szukasz idealnego prezentu, który sprawdzi się w niemal każdej sytuacji? Jeśli tak to głowa do góry. W tym artykule przeczytasz o prezencie, który jest nie tylko gadżetem, ale przede wszystkim praktycznym urządzeniem. Sprawdzi się na co dzień i od święta. Przeczytaj i przekonaj się, dlaczego zegarek mimo licznych przesądów to dobry pomysł na prezent.

 

Chińska klątwa – czy zegarek to naprawdę dobry pomysł na prezent

Mówi się, że „szczęśliwi czasu nie liczą”, ale nawet szczęśliwi powinni wiedzieć, która jest aktualnie godzina. Choćby po to, żeby nie spóźnić się na spotkanie, samolot lub transmisję ważnego meczu. Jak w takiej sytuacji sprawić, aby jednocześnie taka osoba pozostała szczęśliwa i mogła sprawdzić, która jest godzina? Należy podarować zegarek. Ale czy na pewno zegarek jest dobrym pomysłem na prezent? Wszak mogłeś usłyszeć lub przeczytać o tym, że nie powinno dawać się zegarka w prezencie.

Przesąd ten wywodzi się z Chin i ma jednoznacznie negatywny wydźwięk. Według niego podarowanie czasomierza to „zła wróżba”, która mówi o odliczaniu czasu do śmierci osoby obdarowanej. Istnieje także inna wersja przesądu mówiąca o tym, że „czas wspólnej relacji jest policzony”. Oba mają negatywny wydźwięk i na pewno wiele osób zastanowi się: czy zegarek to naprawdę dobry pomysł na prezent.

Obalamy zabobony

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy dać zegarek w prezencie to odpowiedź brzmi tak! Jest to bowiem wspaniały pomysł na prezent, na tyle uniwersalny, że sprawdzi się każdego dnia. Sprawa jest o tyle prostsza, jeśli nie wierzysz w przesądy. Wtedy zabobony z akapitu powyżej potraktujesz jako ciekawostkę.

Jeśli jednak nie przechodzisz pod drabiną, uważasz, że piątek trzynastego jest pechowy i wierzysz w inne przesądy to raczej skłaniasz się, aby kupić inny prezent. Pamiętaj tylko, nie bądź pochopny w podejmowaniu decyzji, bowiem istnieje sposób, aby wszystko pogodzić i sprawić by wilk był syty i owca cała. Wystarczy poprosić osobę obdarowaną o symboliczną „zapłatę” za prezent, np. w wysokości 1 grosika. Nie bez powodu podnosimy z ulicy znalezione monety, chuchamy na nie i chowamy do portfela jako symbol szczęścia i przyszłego bogactwa.

Jaki zegarek wybrać na prezent

Decydując się na kupno zegarka dla kogoś na prezent musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Pomoże Ci to określić jaki czasomierz wybrać, aby był najbardziej trafionym prezentem. Wbrew pozorom, wiedza ta jest niezwykle istotna, gdyż na rynku znajduje się mnóstwo zegarków różnych producentów, z ogromem funkcji do wyboru. Na co więc zwrócić uwagę? Przede wszystkim na jakość materiałów, z jakich wykonany jest czasomierz. Dobrym pomysłem może być zegarek Citizen męski.

Jakość zegarka

Jest to jedno z głównych kryteriów, jakimi powinieneś się kierować w wyborze zegarka na prezent. Zwróć szczególną uwagę na mechanizm. Jest on tym, co gwarantuje, że zegarek długo będzie spełniał swoją funkcję. Dlatego wybieraj markowy zegarek od znanych producentów. Będziesz miał wtedy pewność, że posłuży on obdarowanej osobie przez lata.

Dopasowanie zegarka do osoby

Musisz także odpowiednio dopasować zegarek od odbiorcy prezentu. Jeśli chcesz komuś dać zegarek w prezencie, to najpewniej znasz tę osobę. Wiesz czym się interesuje, jak spędza wolny czas i jaki zegarek będzie pasował do jej stylu życia. Dla przykładu dla osoby, która preferuje styl casualowy i aktywnie spędza swój wolny czas, lepiej sprawdzi się zegarek sportowy. Natomiast jeśli np. praca wymusza strój formalny, to wtedy lepszy będzie tradycyjny czasomierz ze skórzanym paskiem.  

Jaki budżet przeznaczyć na zakup zegarka

Cena zegarka może osiągnąć astronomiczne kwoty. Co nie znaczy, że musi to być bardzo kosztowny zakup. Przede wszystkim musisz kierować się zależnością cena do jakości. Praktycznie większość firm ma w swojej ofercie czasomierze w przystępnej cenie, które doskonale sprawdzą się jako prezent.

Jaki zegarek wybrać na prezent

Nie ma na to jednoznacznie dobrej odpowiedzi. Wszystko zależy komu chcesz dać zegarek w prezencie. Dla przykładu zegarek męski Citizen doskonale sprawdzi się jako prezent dla mężczyzny.

Czy zegarek jest dobrym prezentem

Bez wątpienia zegarek to dobry, a nawet bardzo dobry pomysł na prezent. Jest to przede wszystkim bardzo praktyczne urządzenie, które umożliwi obdarowanemu lepiej kontrolować i zarządzać czasem (i może mniej się spóźniać). Zegarek do także doskonały dodatek dopełniający codzienną stylizację. Może być prosty i elegancki o ponadczasowej stylizacji, zadziorny z ciężką stalową kopertą, sportowy czy wpisujący się w najnowsze trendy. Wszystko to sprawia, że jest to świetny podarunek, a dodatkowy grawer na zegarku sprawi, że będzie to także prezent wyjątkowy.