Kategorie
Poradniki

Odbiór telewizji kablowej – jaki sprzęt jest potrzebny?

Większość osób stawia obecnie na telewizję kablową – za jej popularnością kryje się możliwość oglądania wielu różnorodnych programów, których zakres możemy dostosować do naszych zainteresowań. Co więcej, nie trzeba praktycznie żadnego sprzętu, by móc ją odbierać. O wszystko zadba dobrze dobrany, najlepszy kabel antenowy.

Najlepszy kabel antenowy – odbiór dobrej jakości telewizji kablowej

Wybór telewizji kablowej niesie za sobą wiele korzyści. Jedną z nich są niewątpliwie niewielkie wymagania sprzętowe, jako że jedyną rzeczą, której potrzebujemy, jest najlepszy kabel antenowy, zwany również koncentrycznym. Jego wybór ma niebanalne znaczenie, ponieważ decyduje on o możliwościach przewodu, a także o jakości sygnału telewizji kablowej. Z tego powodu nigdy nie należy decydować się na najtańsze modele, które mogą powodować nawet zaniki sygnału.

Najlepszy kabel antenowy – jak działa?

Odbiór telewizji kablowej działa na prostej zasadzie – operator wysyła sygnał do skrzynki znajdującej się w domu lub bloku. Następnie, najlepszy kabel antenowy sprawia, że jest on dostarczany do mieszkań bądź poszczególnych pomieszczeń. Sygnał odbiera w końcu dekoder w standardzie DVB-C, który w znakomitej większości przypadków jest dostarczany abonentowi przez operatora. Niekiedy bywa także, że jest on wbudowany w telewizor.

Najlepszy kabel antenowy – jak wybrać?

Na jakość odbieranego sygnału, a więc również komfort oglądania telewizji kablowej, ogromny wpływ ma kilka parametrów kabli. Aby wybrać najlepszy kabel antenowy, należy zwrócić uwagę na materiał wykonania. Najlepiej jest wybierać przewody miedziane, które są w wysokim stopniu odporne na korozję oraz zapewniają niskie wartości tłumienia. Oznacza to, że niezależnie od długości kabla, będziemy mogli liczyć na mocny sygnał. Równie ważny co materiał przewodu jest materiał osłony kabla – to od niego zależy, czy będzie on odporny na różnego rodzaju czynniki. Warto stawiać na te wykonane z PVC lub PTFE. Skuteczność ekranowania powinna przy tym wynosić przynajmniej 100 dB, a grubość żyły nie może być mniejsza niż 1 mm – wówczas jakość sygnału będzie optymalna.

Najlepszy kabel antenowy do montażu zewnętrznego

Najlepszy kabel antenowy, który chcemy zamontować na zewnątrz, powinien posiadać grubą i wytrzymałą warstwę izolacyjną, dzięki której będzie odporny na wszelkie czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Warto tutaj postawić, chociażby na żelowany przewód wykonany z polietylenu, a także zadbać o jego solidne przymocowanie do podłoża – nie może to być rynna, dach ani komin.

Najlepszy kabel antenowy do wnętrza

W przypadku doboru najlepszego kabla antenowego do wnętrza nie należy rezygnować z dobrej jakości. Zanim jednak wybierzemy się na zakupy, warto przemyśleć, jaka powinna być jego długość, a także, w jaki sposób najlepiej będzie ukryć przewody. Podczas budowy lub remontu z powodzeniem można je zatynkować, a w przeciwnym razie pociągnąć za meblami lub ukryć w listwach przypodłogowych. Dobrze przemyślany wybór najlepszego kabla antenowego to gwarancja komfortu podczas oglądania telewizji!