Kategorie
Poradniki

Wkładki do butów dla dzieci – jakie wybrać?

Podczas zakupu obuwia zwraca się uwagę przede wszystkim uwagę na wygląd i estetykę. Należy również pamiętać o komforcie noszenia, a także zdrowiu stóp. Buty powinny być przede wszystkim wygodne i nie mogą powodować odcisków. Jest to szczególnie ważne dla dzieci, których prawidłowa postawa dopiero się rozwija. Z tego względu należy właściwie dobrać wkładki do butów. Bardzo dużo informacji można znaleźć na temat tych elementów dla obuwia sportowego i roboczego. Dużą popularnością cieszą się wkładki żelowe, które poprawiają komfort podczas chodzenia. Jednak trudno znaleźć informacje o tym dodatku dla obuwia codziennego. A o stopy pociech należy dbać również na co dzień. Jakie wkładki do butów dla dzieci wybrać?

Wkładki do butów dla dzieci – rodzaje

Wkładki do butów pomagają w prawidłowych dostosowaniu obuwia do stopy dziecka. Dzięki temu chodzenie jest wygodniejsze, a także następuje formowanie prawidłowej postawy. Ze względu na różne właściwości tych akcesoriów można dokonać podziału na wkładki:

  • do butów sportowych,
  • ocieplające,
  • żelowe,
  • skórzane.

Wkładki do butów ocieplające są stosowane w sezonie zimowym, kiedy dokuczają ujemne temperatury. Ich głównym zadaniem jest utrzymanie odpowiedniej temperatury stóp. W przypadku skórzanych akcesoriów stosuje się je, aby zwiększyć amortyzację oraz przepuszczalność powietrza. Jak już wcześniej wspomniano, wkładki żelowe polepszają komfort podczas chodzenia. 

Jak odpowiednio dobrać wkładki do butów?

Do codziennego użytku najlepiej sprawdzą się wkładki, które zostały wykonane ze skóry. Materiał ze względu na dużą przepuszczalność powietrza stanowi dobrą opcję szczególnie w przypadku wrażliwych stóp. Ponadto warto zwrócić uwagę na dodatkowe cechy, takie jak niwelowanie zapachu. W przypadku butów sportowych niezbędne okażą się modele sportowe, które pozwolą na komfortowe treningi.

Jakie wkładki do butów dla dzieci wybrać? Z kolei dla pociech najlepszym wyborem okażą się akcesoria profilujące. Zapewnią właściwe wyprofilowanie stopy, a także dobrą postawę. Pod wkładką zazwyczaj powinna być powłoka antybakteryjna. Dość często dodaje się również węgiel aktywny, który pochłania nieprzyjemne zapachy.

U dzieci dość często można zauważyć problemy z chodzeniem czy postawą ciała. Wówczas jak najszybciej należy zgłosić się do lekarza ortopedy, który postawi odpowiednią diagnozę. Dzięki profesjonalnemu badaniu można dobrać właściwe wkładki pomocne w wielu schorzeniach. Zostaną dopasowane nie tylko do dolegliwości, ale także do anatomicznej budowy stóp.

Najlepsze wkładki korekcyjne do butów dla dzieci

Korekcyjne wkładki do butów dla dzieci powinny być zalecone przez ortopedę. Stopa człowieka formuje się przez całe dzieciństwo. Nie zawsze pojawienie się pewnej wady może oznaczać chorobę. Dość często jest to fizjologiczne zjawisko dla pewnego stadium rozwoju.

Na rynku medycznym znajduje się wiele rodzajów wkładek korekcyjnych. Oferowane rozwiązania mogą pomóc w leczeniu m.in.: płaskostopia oraz koślawości. Jednym z nich są modele supinujące dla stóp pronujących. Ich zadanie polega na odciążeniu stawów poprzez właściwe ułożenie oraz odpowiedni nacisk na położenie. Wkładki korekcyjne do butów dla dzieci cierpiących na płaskostopie pomagają w podniesienia sklepienia, które patofizjologicznie jest zdecydowanie niżej niż fizjologicznie. Jedne z najlepszych akcesoriów będą wykonane z miękkiego materiału, który zapewni wygodę podczas noszenia. Ponadto ważnym dodatkowym elementem jest pianka amortyzująca, zapobiegająca przed powstawaniem urazów.

Właściwy wybór obuwia jest niezwykle ważny. Należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale również na komfort noszenia. Oprócz tego powinieneś kupić dopasowane wkładki do butów. Są one szczególnie ważne dla rozwijającej się stopy dziecka.

W przypadku pojawienia się problemów z postawą warto udać się do lekarza, który odpowiednio dobierze wkładki korekcyjne wkładki do butów dla dzieci.  Powinieneś pamiętać też o tym, że nie można kupować tych akcesoriów bez wcześniejszej konsultacji. Może to przynieść więcej szkód niż pożytku. Kiedy wizytę u dziecięcego ortopedy będziesz już mieć za sobą, warto zdecydować się na wkładki ze sklepu Danielki, dostępnego pod adresem https://danielki.sklep.pl/kategoria/wkladki-korekcyjne.