Kategorie
Poradniki

Dlaczego warto zapisać się na depilację laserową?

Regularna, samodzielna depilacja ciała domowymi sposobami potrafi zabierać wiele czasu. Co więcej, duże grono osób zmaga się z podrażnieniami po goleniu, alergiami czy bolesnymi, wrastającymi włoskami. Oto dwa główne powody, dla których depilacja laserowa w Toruniu zyskała tak szerokie grono zwolenników. Czy warto inwestować w zabiegi?

Dlaczego depilacja laserowa w Toruniu cieszy się taką popularnością?

Depilacja laserowa w Toruniu korzysta z nowoczesnych technologii, które pozwalają zapomnieć o nadmiernym owłosieniu nawet na kilka lat. Taka deklaracja brzmi niesamowicie zachęcająco zwłaszcza dla osób, dla których samodzielne usuwanie włosków wiąże się z nieprzyjemnymi skutkami. Często korzystają z niej również osoby, które prowadzą intensywny tryb życia lub chcą ograniczyć generowane odpady wynikające z golenia, a jednocześnie cieszyć się idealnie gładką skórą.

Depilacja laserowa, Toruń – bezpieczny sposób na walkę z owłosieniem

Wiele osób powstrzymuje się przed skorzystaniem z depilacji laserowej w Toruniu, nie mając pewności, czy jest ona bezpieczna. Przy odpowiednim stosowaniu przez doświadczonego specjalistę nie mamy się o co obawiać. Co więcej, przed rozpoczęciem terapii każda osoba musi w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej lub kosmetologiem, który wykluczy przeciwwskazania do zabiegu. Wśród nich należy wymienić zarówno czynniki stałe, takie jak cukrzyca czy łuszczyca, jak i przejściowe – na przykład świeża opalenizna czy stosowanie niektórych leków. Na konsultacji dowiemy się również, jak przygotować się do zabiegu. Zalecenia obejmują chociażby powstrzymanie się od golenia oraz opalania przez okres około 4 tygodni. Jeżeli tylko zastosujemy się do zaleceń kosmetologa, depilacja laserowa w Toruniu będzie zabiegiem w pełni bezpiecznym.

Czy depilacja laserowa w Toruniu jest bolesna?

Dużą zaletą depilacji laserowej w Toruniu jest to, że w znakomitej większości przypadków nie odczuwa się bólu, a jedynie delikatne pieczenie bądź szczypanie. Oczywiście, po części zależy to również od indywidualnej tolerancji na ból, a także strefy ciała, na której wykonywany jest zabieg. Warto jednak mieć na uwadze, że gabinety wykonujące depilację stosują bardzo często preparaty chłodzące, które pomagają uśmierzyć dolegliwości, a co więcej, ewentualny ból jest odczuwalny jedynie w chwili, w której uwalniana jest wiązka lasera. Ponadto, cały proces trwa zazwyczaj od kilku minut w przypadku pach do kilkudziesięciu minut w przypadku całych nóg. Należy także zwrócić uwagę, że chwilowy dyskomfort jest niewielką przeszkodą, jeśli pomyślimy o efektach, które zagwarantujemy sobie, jeśli skorzystamy z depilacji laserowej w Toruniu.

Trwałe efekty depilacji laserowej w Toruniu

Podczas depilacji laserowej w Toruniu wykorzystywane są nowoczesne, wysokiej jakości urządzenia, które w połączeniu z doświadczeniem i wiedzą specjalistów dają naprawdę znakomite efekty, widoczne nawet przez kilka lat. Po tym czasie zaleca się jedynie wykonywanie zabiegów przypominających mniej więcej raz w roku.