Kategorie
Poradniki

Zdrada kontrolowana – czy warto?

Zdrada kontrolowana nie jest powszechnie występującym zjawiskiem. Dotyczy ona sfery seksualnej i jest formą spełniania erotycznych fantazji partnerów. Pojęcie można zamiennie nazywać terminem cuckold, które w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza rogacza lub przyprawianie rogów. Na czym w przybliżeniu polega zdrada kontrolowana? Czy warto wprowadzić ją w swoje życie, a także jakie są jej potencjalne konsekwencje?

Zdrada kontrolowana w związku

Zjawisko zdrady kontrolowanej polega na spotykaniu się ludzi pozostających w związku z innymi osobami przy przyzwoleniu swojego partnera. Spotkania mają formę erotycznych zabaw, w których niejednokrotnie uczestniczy pomysłodawca. Cuckold polega więc na wyobrażaniu sobie lub wcielaniu w życie wizji, że ktoś inny uprawia seks z żoną lub partnerką. Rzadziej dochodzi do sytuacji, gdy to kobieta nakłania mężczyznę do spotkania się z inną kobietą. W zależności od sytuacji mężczyzna może obserwować „zdradę” swojej partnerki na żywo, bądź usłyszeć o niej jedynie z opowieści. Istotą jest, aby do zbliżenia doszło za wspólnym przyzwoleniem i przy wiedzy mężczyzny.

Więcej o zjawisku można przeczytać na stronie https://www.miastokobiet.pl/zdrada-kontrolowana-czyli-co-to-znaczy-cuckold/, gdzie znajdują się wypowiedzi ekspertów oraz fragmenty książki poświęconej męskim fantazjom seksualnym.

Zdrada kontrolowana — przyczyny

Można wymienić mnóstwo powodów, przez które pary decydują się na cuckold. Szczegółowe przyczyny zdrady kontrolowanej uzależnione są między innymi od wieku, płci, fantazji seksualnych czy czynników psychicznych. W przypadku mężczyzn jest to często chęć spełnienia swojego marzenia erotycznego, a także podbudowania własnej pewności siebie. Mężczyzna czerpie satysfakcję z faktu, że partnerka pomimo współżycia z innymi mężczyznami, jest mu nieustannie oddana. W dodatku odczuwa podniecenie na myśl, że jego kobieta podoba się innym i jest przez nich pożądana.

W przypadku kobiet decyzja o cuckold może mieć związek z chęcią poszukiwania wrażeń. Panie szukają nowych źródeł satysfakcji erotycznej, a także chcą uzupełnić sfery, w których nie spełniają się ich partnerzy. Kobiety często zgadzają się na zdradę kontrolowaną także z ciekawości. Interesuje je, czy będą w stanie czuć przyjemność podczas kontaktów z innymi mężczyznami i czy wpłyną one na wyższe podniecenie w łóżku.

Zdrada kontrolowana — konsekwencje

Nie można jednoznacznie określić, jakie konsekwencje przyniesie zdrada kontrolowana dla związku. W niektórych przypadkach będą one pozytywne, w innych spowodują pogorszenie wzajemnej relacji. Można jednak zakładać, że cuckold jest sporym zagrożeniem dla tradycyjnych związków. Wynika to z faktu, że zdradę, mimo swojej nazwy, nie do końca można kontrolować. Trudno określić moment, w którym zabawa zamieni się w zagrożenie dla relacji. Bardzo łatwo stracić panowanie nad własnymi emocjami i przestać podejmować racjonalne decyzje. W związek może wkraść się frustracja, zazdrość i brak zaufania. Zdrada kontrolowana może prowadzić do nawiązania relacji z innym mężczyzną lub kobietą, co w konsekwencji wiedzie do rozwodu.

Zdrada kontrolowana — czy warto spróbować?

Odpowiedź na pytanie, czy warto zdradę kontrolowaną wprowadzić do swojego związku, nie jest jednoznaczna. Wiele zależy od indywidualnej sytuacji oraz przywiązania partnerów. Można zakładać, że cuckold nie sprawdzi się u tradycyjnych małżeństw, które już na starcie mają problem z zaufaniem i zazdrością. Lepiej nie próbować tego także w przypadku par z krótkim stażem, ponieważ nietrwały związek stanowi furtkę do kierowania emocji w stronę innych osób. Zdrada kontrolowana polega na wyłączeniu sfery emocjonalnej i czerpaniu przyjemności wyłącznie z seksu z inną osobą. Czy jednak z pomysłu trzeba zrezygnować definitywnie? W niektórych przypadkach zdrada kontrolowana może się udać, jednak nie ma jasnych przesłanek, które wskazywałyby, w jakich sytuacjach jest to korzystne. Nie da się ukryć, że zjawisko zdrady kontrolowanej wywołuje kontrowersje wśród społeczeństwa i spotyka się z nietolerancją u wielu osób.